Návody k instalaci

FOTOTAPETY VLIESOVÉ

Návod k nanášení:

K nalepení fototapety budete potřebovat:

 • Lepidlo, které je uvnitř balení
 • Nádobu na rozmíchání lepidla
 • Štětku na nanášení lepidla
 • Váleček na vyhlazování
 • Nůž na odřezání okrajů
 • Svinovací metr na rozměření stěny
 • Tužku, 1 vodováhu, 1 špachtli

Naše tapety jsou navrženy tak, aby při jejich odstřihávání nedocházelo k narušení základního motivu.

 

1. Příprava povrchu:

Dveře nebo stěny musí být připraveny stejným způsobem ,jako při nanášení klasických tapet, staré tapety nebo starou barvu je třeba odstranit, povrch omýt vodou a dosucha vytřít. Nerovnosti a zdrsnění je třeba odstranit nebo zatmelit.

 

2. Příprava lepidla:

Potřebné lepidlo najdete v sáčku uvnitř balení. V 0,4 l vody rozmíchejte 15 g lepidla. Pokud je ve Vašem balení jiné množství lepidla (množství je uvedeno na sáčku), rozpusťte ho v poměru 15 g lepidla na 0,4 l vody. Směs míchejte až do dosažení rovnoměrné konzistence a pak ji nechte 5 minut bobtnat. Před použitím je nutné směs opět rozmíchat. Tím je lepidlo připravené k použití.

 

3. Lepení fototapet:

Před nalepením si rozložte jednotlivé fragmenty na podlahu nebo na stůl tak, aby jejich vzory navazovaly. Tužkou si udělejte na zdi linky, při jejich rozměřování použijte pravítko a svinovací metr. Rovnoměrně naneste lepidlo na plochu prvního fragmentu, přitom dávejte pozor, aby byly dobře natřené jeho okraje. Natřený fragment necháte ležet 3-5 minut, aby rovnoměrně nasákl lepidlem. Doporučujeme začít s lepením od levého horního rohu.

Přiložte fragment 1 na stěnu podle linek, které jste si předem narýsovali a přilepte ho vyhlazováním pomocí válečku ve směru od středu k okrajům. Pokud je Vaše tapeta složena z více segmentů, zopakujte tentýž postup i u fragmentů 2, 3, 4.Fragmenty nalepujte těsně jeden vedle druhého, tak aby se jednotlivé části tapet nepřekrývaly. Přitlačujte nalepenou část od shora dolů, vzduch vytlačujte od středu ke krajům. Pokud se některá část přilepí křivě, urychleně ale opatrně ji sejměte.

Fragmenty nalepujte těsně jeden vedle druhého, tak aby se jednotlivé části tapet nepřekrývaly. Přitlačujte nalepenou část od shora dolů, vzduch vytlačujte od středu ke krajům. Pokud se některá část přilepí křivě, urychleně ale opatrně ji sejměte a ihned ji nalepte znovu a správně. Po nalepení fototapety setřete přebytečné lepidlo z lícové strany tapety, nejlépe pomocí mírně navlhčené látky. Po uschnutí fragmentů fototapety je možné odříznout okraje nožem, pokud to bude nutné.

 

4. Sušení:

Fototapety schnou pomalu, nejlépe probíhá sušení při pokojové teplotě +20°C, se zavřenými okny a bez průvanu!

 

Upozornění !!!

Pokud dojde k poškození zboží vinou spotřebitele (potrhané, odřené, zašpiněné tapety nebo tapety jinak poškozené vinou spotřebitele), zboží nemůže být vráceno. Uskutečněním nákupu potvrzujete, že jste srozuměni s tím, že pokud budete zboží z jakéhokoliv důvodu vracet, je třeba vrátit zboží před tím, než dojde k jeho nanesení na stěnu, aby tak Vaší vinou nedošlo k jeho poškození.

 

FOTOTAPETY PAPÍROVÉ

Návod k nanášení:

K nalepení fototapety budete potřebovat:

 • lepidlo, které je uvnitř balení
 • nádobu na rozmíchání lepidla
 • štětku na nanášení lepidla
 • váleček na vyhlazování
 • nůž na odřezání okrajů
 • svinovací metr na rozměření stěny
 • tužku, 1 vodováhu, 1 špachtli

 

1. Příprava povrchu:

Dveře nebo stěny musí být připraveny stejným způsobem, jako při nanášení klasických tapet, staré tapety nebo starou barvu je potřeba odstranit, povrch omýt vodou a dosucha vytřít. Nerovnosti a zdrsnění je třeba odstranit nebo zatmelit.

 

2. Příprava lepidla:

Potřebné lepidlo najdete v sáčku uvnitř balení. Ve 2,5 l teplé vody rozmíchejte 100 g lepidla. Směs míchejte až do dosažení dokonale rovnoměrné konzistence a pak ji nechte 30 minut bobtnat. Před použitím je nutné směs opět rozmíchat. Tím je lepidlo připravené k použití.

 

3. Lepení fototapet:

Před nalepením si rozložte jednotlivé fragmenty na podlahu nebo na stůl tak, aby jejich vzory navazovaly. Tužkou si narýsujte na zdi linky, při jejich rozměřování použijte pravítko a svinovací metr.

Rovnoměrně naneste lepidlo na plochu prvního fragmentu, přitom dávejte pozor, aby byly dobře natřené jeho okraje. Natřený fragment nechte ležet 3-5 minut, aby rovnoměrně nasákl lepidlem.

Doporučujeme začít s lepením od levého dolního rohu, jak je to znázorněno na obrázku. Přiložte fragment 1 na stěnu podle linek, které jste si předem narýsovali a přilepte ho vyhlazováním pomocí válečku ve směru od středu k okrajům. Zopakujte tentýž postup i u fragmentu 2.

Při nalepování fragmentu 3 pamatujte, že fragment 3 musí přesahovat na fragment 1 tak, aby motiv navazoval (asi 5 mm). Obdobně přesahuje fragment 4 na spodní panel.

Kvalitní nalepení první části je velmi důležitě, pracujte přesně, lepte rovně a bez bublin. Nelepte fragmenty přes sebe. Přitlačujte nalepenou část od shora dolů, vzduch vytlačujte od středu ke krajům, při vyhlazování tapety netlačte příliš silně na váleček, aby nedošlo k poškození vrchní vrstvy barvy. Pokud se některá část přilepí křivě, urychleně, ale opatrně ji sejměte a ihned ji nalepte znovu a správně. Po nalepení fototapety setřete přebytečné lepidlo z lícové strany tapety, nejlépe pomocí mírně navlhčené látky. Po uschnutí fragmentů fototapety je možně odříznout okraje nožem, pokud to bude nutné.

 

4. Sušení:

Fototapety schnou pomalu, nejlépe probíhá sušení při pokojové teplotě +20°C, se zavřenými okny a bez průvanu!

 

Upozornění !!!

Pokud dojde k poškození zboží vinou spotřebitele (potrhané, odřené, zašpiněné tapety nebo tapety jinak poškozené vinou spotřebitele), zboží nemůže být vráceno.

Uskutečněním nákupu potvrzujete, že jste srozuměni s tím, že pokud se vyskytne důvod k vrácení zboží, toto zboží vrátíte před tím, než dojde k jeho nanesení na stěnu, aby tak Vaší vinou nedošlo k jeho poškození.

 

SAMOLEPKY

Proces instalace:

1. Očistěte povrch, který chcete ozdobit. Udělejte to hladké, suché a bez mastnoty.

2. Najděte správnou pozici na povrchu, který chcete ozdobit.

3. Opatrně odstraňte kousek papírové podložky. Poté postupně přitlačujte prvek k povrchu a postupně odstraňte papírovou podložku.

4. V případě potřeby se opatrně zbavte vzduchových bublin pomocí stěrky/škrabky. Gratulujeme! Instalace je dokončena.

 

Upozornění:

Před použitím proveďte test na povrchy, jako jsou strukturované stěny, hrubé tapety nebo citlivé povrchy na nenápadné ploše. Výrobce neručí za poškození povrchů nebo špatnou přilnavost samolepek.

Uvědomte si, že povrchová struktura zamýšlené plochy ovlivňuje lepicí vlastnosti. Musí být čistý, suchý a zbavený mastnoty. Přilnavost je silně omezena barvami na stěny obsahující latex a silikon.

 

Upozornění:

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let. Obsahuje malé části. Nebezpečí spolknutí.